Randevu ve İletişim

Randevu almak için;
0 212 231 81 01
0 212 231 80 03 arayabilirsiniz.

Acil durumlarda ise;
0 533 257 04 60 arayabilirsiniz.

Mesai saatleri;
Pazar, Pazartesi hariç haftanın diğer beş günü için 09:30-19:00 arasıdır.
Pazar ve Pazartesi kapalıyız.

Merkezimize iletisim numaralarindan ulasabileceginiz gibi, internet üzerinden yaptiginiz basvuralarla da ulasabilirsiniz. Yorumlariniz ve istekleriniz için info@ayakveayakbilegi.com adresini kullanabilirsiniz.

Ayin Konusu

 

 

İstanbul Ayak ve Ayak Bileği Tedavi Merkezi ayak ve ayak bileğine yönelik problemlere son teknolojiye uygun olarak cevap verebilmek için organize edilmiş bir kuruluştur. Bünyesinde bulunan "TRIDEM 3D" üç boyutlu tabanlık makinesi ile basış problemlerini 8 aşamalı bir sistemle tespit edip gerekli düzeltmeyi sağlayacak tabanlığı imal eder. Tespit, ölçüm ve tabanlık imalat aşamaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  1. Laser Scanner: Bu sistem ile kişinin ayak basışının 3 boyutlu topografik görüntüsü bire bir bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Laser scanner ile ayaktaki her farklı nokta doğru olarak tespit edilmektedir. Statik ölçüm yöntemidir.
  2. Multisense Pressure Measurement: Bu yöntem ile ayağın adım atma sırasındaki basınç dağılımı tespit edilmektedir. Dinamik ölçüm yöntemidir.
  3. Balance: Ayakta dengede durduğumuz zaman taban altındaki basıncın nasıl dağıldığını tespit etmemizi sağlayan bir sistemdir. Statik ölçüm yöntemidir.
  4. Mobil Data: Bu yöntem ile kişinin ayakkabı içerisindeki basış şekli tespit edilmektedir. Tabanlık imalatından sonra bu sistemle tekrarlanan ölçüm ile ayaktaki basınç dağılımının ne düzeyde değiştiği görülebilmektedir. Böylece varsa tabanlıktaki eksiklikler tespit edilerek gerekli modifikasyonlar kolaylıkla yapılabilmektedir. Dinamik ölçüm yöntemidir.
  5. Foam Box: Diğer bir ayak izi negatifi alma yöntemidir. Ayağı köpüğe bastırarak elde edilen iz Laser Scanner ile bilgisayar ortamına aktarılarak kullanılır. Statik ölçüm yöntemidir.
  6. CAD: Tabanlık imalatı için özel hazırlanmış bilgisayar programı ile ölçümlerden elde edilen bilgiler kullanılarak kişiye özel tabanlık dizayn edilir.
  7. CAM: Bilgisayarda dizayn edilen tabanlık, direk bilgisayara bağlı bir CNC makinesi ile uygun malzeme seçilerek imal edilir.
  8. Uygulama: Bu son aşamada kişi tabanlıktan faydalanabileceği doğru ayakkabı konusunda bilgilendirilir, gerekli denemeler yapıldıktan sonra kullanması için hastaya tabanlığı teslim edilir.
 

Tespit, ölçüm ve tabanlık imalat aşamaları

 

 

Adres : Rumeli Caddesi Villa İş Hanı No: 4 - 6 A Blok Kat : 2 Kısım : 9 34363 Nişantaşı İstanbul , Tel: +90 212 231 81 01 - 231 80 03 Faks: +90 212 231 80 05 email: info@ayakveayakbilegi.com


Laser Scanner Multisense Balance Mobil Data UygulamaCAMCADFoam Box